Ziemai aizejot, Rīgas 33.vidusskolā valdīja pamatīga rosība – katrs skolēns bija iesaistīts kādā nodarbē, piemēram, gatavoja apsveikuma kartītes, rakstīja esejas par dzīves vērtību un mīlestību, nesa uz skolu saldumus, iesaiņoja saldumus, gatavoja koncerta programmu u.t.t.
3.maija saulainajā rītā, vēsmojot Latvijas Republikas neatkarības svētku gaisotnei, Rīgas sociālās aprūpes centrā (RSAC) “Stella maris” IKSD Sabiedrības integrācijas programmas finansētā brīvprātīgo darba projekta “Pavasaris – mīlestības laiks” un IAC un British Council finansētā jauniešu integrācijas un līdzdalības sekmēšanas projekta “Dzīvot, strādāt un mācīties KOPĀ” ietvaros satikās trīs skolu pārstāvji: Rīgas 33.vidusskolas audzēkņi lasīja pašu rakstītās esejas, apsveica sirmgalvjus ar pašdarinātajām kartītēm un saldumu paciņām - apsveica tos vecos cilvēkus, kuri paši saviem spēkiem uz koncertu atnākt nevarēja. Skolēni no Daugavgrīvas vidusskolas runāja dzeju, spēlēja klarneti, klavieres un bija sagatavojuši burvju triku paraugdemonstrējumus. Rīgas 19.vidusskolas audzēkņu skanīgās un gaišās dziesmas piepildīja zāli ar gaidāmo svētku noskaņu.
Sirmgalvji sēdēja pie balti klāta galda un katrs no viņiem dalījās atmiņās par notikumiem, kas saistīti ar Latvijas neatkarību. Kāda sieviete parādīja īpašu fotogrāfiju un pastāstīja, ka tur redzams, kā viņa, maza būdama, tikusies ar prezidentu Kārli Ulmani.
Svētku noslēgumā vecie ļaudis pateicās skolēniem, pacienājot viņus ar pašgatavotiem cepumiem. Visu trīs skolu pārstāvji ar gandarījumu secināja, ka arī turpmāk būtu lietderīgi piedalīties līdzīgos sadarbības pasākumos. Pasākums bija izglītojošs, sirsnīgs, emocionāls un apliecināja, ka pavasaris patiešām ir mīlestības laiks!
Mūsdienās valda mīts, ka skolu darbinieki ir pārguruši un pārslogoti, ka skolas pamatfunkcija ir tikai skolēnu izglītošana, ka skolēni savā starpā maz kontaktējas un ārpus mācību laika (starpbrīžos) lielākoties lieto mobilo tālruni, internetu un ir noslēgti un neatsaucīgi. Nereti nākas arī dzirdēt, ka skolas nesadarbojas dēļ jau visiem minētajiem iemesliem, kā arī tāpēc, ka skolu starpā valda konkurence.
Šis pasākums parādīja, ka jēgpilnu mērķu iedvesmoti, laiku atrod gan noslogotie pedagogi, gan skolēni. Bet vislielākais prieks ir par to, ka beidzot izdevās visiem kopā – trijām rajona skolām vienoties, kopīgu, cēlu mērķi īstenojot. Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, visas trīs skolas daudzu gadu garumā rūpējas par vecajiem ļaudīm Rīgas sociālās aprūpes centrā “Stella maris”, piemēram, Rīgas 33.vidusskolas vecāko klašu audzēkņi jau otro gadu arī Lielās talkas ietvaros uzkopj RSAC apkārtni, vairāku gadu garumā pirms Ziemassvētkiem organizē labdarības akciju, lai apsveiktu “Stella maris” iemītniekus. Bet šoreiz vēlamies uzsvērt tieši to, ka tomēr kopīgam pasākumam ir pavisam cita nozīme, vēriens, arī koncerta pozitīvā enerģētika bija daudz spēcīgāka nekā parasti. Tieši tādi sadarbības pasākumi savas kopienas ietvaros dod vislielāko ieguldījumu gan savas kopienas cilvēku saliedēšanā, gan jauniešu tapšanā par atsaucīgiem, draudzīgiem un uz sadarbību vērstiem cilvēkiem.
Iesakām visām skolām piedalīties projektos, nebaidīties uzrunāt iespējamos sadarbības partnerus un rīkoties – un tad kopā mums viss izdosies!
Rakstu sagatavoja Rīgas 33. vidusskolas direktora vietniece un projektu vadītāja Anita Japiņa