2019. gada septembrī Rīgas 25. vidusskolas skolēni un skolas pedagogi uzsāka jaunu Erasmus+ projektu “Matemātika visapkārt”. Šajā projektā darbojās 5 valstis – Turcija, Itālija, Latvija, Grieķija un Spānija. Katrai valstij bija paredzēta sava tēma saistīta ar matemātiku, Grieķijā tā bija “Matemātika mūzikā un dejās”.
7. novembrī Latvijas komanda devās uz Grieķijas galvaspilsētu Atēnām, kur notika ceturtais projekta posms. No Rīgas lidostas Latvijas komanda izlidoja pēcpusdienā. Lai nokļūtu Grieķijā, komandai bija jāveic viena pārsēšanās Frankfurtes lidostā, un tikai 21:00 Latvijas komanda ieradās Grieķijas galvaspilsētā Atēnās.
Pirmajā projekta dienā, 8. novembrī, kopā ar pārējām projekta komandām no citām valstīm, Latvijas komanda devās grieķu audzēkņu pavadībā uz skolu, kura atrodas Ilion pilsētā, netālu no Atēnām. Grieķu audzēkņi visus ieveda aktu zālē, kurā notika atklāšanas pasākums. Pasākuma sākumā, komandas, noskatoties video, tika iepazīstinātas ar Atēnām. Uzrunu viesiem teica skolas direktors un skolotāja Vasiliki Kosmatou. Atklāšanas pasākumā uzstājās skolas audzēkņi ar grieķu tradicionālajām dejām.
Pēc svinīgā pasākuma visas valstis tika sadalītas komandās pa krāsām un tika vestas ekskursijā pa Ilion pilsētu. Atgriežoties skolā pēc ekskursijas, komandām bija jāizdomā horeogrāfija iedotajai dziesmai izmantojot mūzikas ritma izjūtu. Kad katra komanda noprezentēja savu horeogrāfiju, skolotāja Vasiliki Kosmatou mācīja visiem dažādas Grieķu dejas. Starp aktivitātēm bija brīvais laiks, kurā tika dota iespēja apskatīt skolu, skolas teritoriju un spēlēt dažādas spēles. Vakarā grieķu audzēkņu vecāki priecēja visas valstis ar pašmāju gatavotajām vakariņām.
Otrdien, 9. novembrī, uzreiz no viesnīcas visas valstis devās uz Akropoles muzeju, kurā apskatīja seno Grieķu arhitektūru un arheoloģiskos izrakumus. Pēc muzeja eksponātu apskates visi mēroja garu ceļu kalnā uz pašu seno citadeli – Akropoli. Apskatot Akropoles varenumu un skaistos Grieķijas skatus, valstis devās uz Agora parku (Αρχαία Αγορά Αθηνών), kur veica uzdevumus brīvā dabā. Vakarpusē ar noīrēto autobusu valstis devās uz kultūras centru (Stavros Niarchos Foundation Cultural Center), kurā ietilpst opera, bibliotēka, konferenču zāles un kafejnīca. Atrodoties blakus kultūras centram, gids pastāstīja par ēkas vēsturi un būvniecību. Pēc kultūras centra apskates, valstis skatījās ūdens mūzikas šovu, kas norisinājās pie paša kultūras centra. Pēc tik garas un piesātinātas dienas, visus aizveda uz vietējo kafejnīcu, kur visi izbaudīja gardu picu.
Trešdien, 10. novembrī, visas valstis ar divstāvīgu autobusu, kur pirmajā stāvā sēdēja skolotāji, bet otrajā stāvā skolēni, devās 80 kilometru garu ceļu uz Poseidona templi. Pa ceļam uz templi, varēja apskatīt skaistos Grieķu kalnus un dzīvi ārpus Atēnām. Kad visi bija galamērķī, Grieķu skolotāji pastāstīja seno vēsturi par Poseidona templi un mītus par pašu Poseidonu. Pēc apskatītā Poseidona tempļa un jaunas informācijas par grieķu mitoloģiju,valstis devās atpakaļ uz skolas pusi. Atpakaļceļa laikā bija pusdienu pauze, kurā mūs atveda ēst pusdienas Egejas jūras krastā. Latviešu komanda izmantoja iespēju kopā ar skolotāju Tālivaldi Meži doties peldēties siltajā Egejas jūrā. Kad visi paēda un nopeldējās, valstis turpināja ceļu uz skolu. Skolā risinājās aktivitātes gan skolēniem, gan skolotājiem. Sākuma visi klausījās spāņu audzēkņu prezentāciju par mono koridoriem, vēlāk skolēni un skolotāji sadalījās. Skolotāji apsprieda projekta turpmākos plānus, bet skolēni, sadaloties pa pāriem, izmantojot datorus, veidoja savu mūzikas stāstu. Arī šajā vakarā visi kopā devās uz vietējo kafejnīcu, kur ēda vakariņas.
Ceturtdien, 11. novembrī, visu valstu komandas kopīgi devās uz metro, lai tiktu līdz divstāvīgam autobusam, kurš jau visus gaidīja. Ceļš bija gaidāms ilgs, jo bija jāveic 150 km līdz Nafpilo pilsētai, kura bija pirmā Grieķijas galvaspilsēta. Ceļā uz Napfilo bija divas pieturvietas. Pirmā pieturvieta bija Korintas kanāls, kurš ir 6 km garš un 8 m dziļš. Otrā pieturvieta bija Amfiteātris – Knosa, kurā veicām eksperimentu ar skaņas viļņiem – cilvēku, kurš stāv teātra skatuves vidū un klusi runā, var dzirdēt ļoti labi, pat pēdējās rindās. Šī metode tika izmantota pirms cilvēkiem bija pieejamas elektroierīces. Napfilo pilsētā visas valstis izbaudīja pusdienas vietējās kafejnīcas un restorānos. Pēc sātīga ēdiena tika dots laiks pilsētas apskatei, kā arī beigās autobuss uzveda visus uz pili augstā kalnā, no kura pavērās skats uz visu pilsētu. Pēc gara ceļa visus gaidīja tikpat garš atpakaļceļš uz viesnīcu.
Piektdien, 12. novembrī, risinājās pēdējā Grieķijas projekta diena. Latvijas komandai tā bija arī pēdējā diena Grieķijā. Šī diena iesākās ar grieķu skolotājas Vasiliki Kosmatou vadītu ekskursiju pa Atēnām. Ekskursijas laikā mēs varējām aplūkot tādus objektus kā Panatinaiko stadionu, nacionālo Atēnu dārzu, parlamentu, Dionīsija Aeropageitis katoļu baznīcu, Atēnu akadēmiju, veco parlamentu, Kapnikarea bizantiešu baznīcu un Goda sargu maiņu Syntagmas laukumā. Pēc interesantās ekskursijas, visiem tika dots brīvais laiks, lai nopirku suvenīrus vai citas sev vēlams lietas priekš saviem tuvajiem, kā arī laiks, lai paēstu kādā no vietējām ēstuvēm. Vakarpusē, visiem bija jādodas uz skolu, kurā notika pēdējā tikšanās visiem kopā un atvadu ballīte. Atvadu ballītē grieķi pasniedza visām valstīm dāvaniņas un projekta sertifikātu. Pēc oficiālās daļas visi varēja pamieloties ar grieķu ģimeņu paštaisītiem desertiem, padejot un izbaudīt sporta aktivitātes.
Projekts visiem deva iespēja piedalīties interesantos pasākumos, redzēt iepriekš kaut ko neredzētu, iepazīt jaunus cilvēkus, uzlabot angļu valodas zināšanas un iegūt zināšanas par lietām, kuras iepriekš skolēni un skolotāji nebija zinājuši.
Rīgas 25. vidusskolas 12. a klases skolniece Laura Griba