Erasmus projekta “Ūdens ilgtspējība Eiropā” dalībnieku tikšanās Rīgā

Rīgas 25.vidusskolas audzēkņi un skolas pedagogi 2018.gada pavasarī iesaistījās Eiropas Savienības Erasmus+ projektā “Ūdens ilgtspējība Eiropā”. Sākoties jaunajam mācību gadam projekta grupa uzsāka aktīvu darbu. Projekta darbā ir iešūstījušās  sešas valstis – Dānija, Itālija, Grieķija, Portugāle, Turcija un Latvija.

Projekta mērķis ir padziļināt jauniešu zināšanas par ūdens nozīmi cilvēka dzīvē, par nepieciešamību saudzēt dabu. Projekta darbības laikā audzēkņiem ir iespēja piedalīties dažādos eksperimentos, attīstīt angļu valodas prasmes, spēju kritiski domāt, uzņemties iniciatīvu, veidot sadarbības prasmes ar dažādu valstu jauniešiem un parādīt zināšanas IT jomā.

Šī gada februāra sākumā notika tikšanās pie mums Rīgā. Svētdien, 3.februārī tika sagaidīti Erasmus+  projekta “Ūdens ilgtspējība Eiropā” ārzemju viesi. Pirmajā dienā 4.februārī notika iepazīšanās pasākums aktu zālē,  kur uzrunu viesiem teica skolas direktore Inga Nestere un viņas vietniece Gita Šulce. Dalībniekus iepriecināja ar priekšnesumiem. Uzstājās skolas tautas deju kolektīvs “Pasaciņa” un dziedātāji. Visi dalībnieki piedalījās spēlē Bingo, kur vajadzēja iepazīties vienam ar otru. Tas  veicināja komunikāciju starp klātesošajiem. Pēc šīs spēles mūsu skolas audzēkņi vadīja ekskursiju pa skolu, iepazīstināja ar skolas vēsturi un tradīcijām. Pēcpusdienā devāmies uz Vecrīgu, kur iepazīstinājām viesus ar mūsu pilsētas un valsts vēsturi. Vakaru viesi pavadīja savās viesģimenēs.

Nākamajā dienā notika galvenā projekta daļa – visi dalībnieki tika sadalīti vairākās grupās un kopīgiem spēkiem bija jāizveido orģināls video par tīru dzeramo ūdeni. Video bija jāizveido  pamācošs, lai noskatoties to skatītājs saprastu cik liela nozīme ir ūdenim. Pēc tam visi dalībnieki tika sadalīti divās grupās, kur vieni devās uz Getliņiem, lai iepazītos ar ūdens tīrības nozīmi, šeit mums pastāstīja, kas notiek kad ūdens tiek piesārņots un kādas tam ir reālas sekas. Otra audzēkņu grupa palika skolā veidot ūdens necaurlaidīgu māju. Pēc tam grupas mainījās. Vakarā visi kopīgi devās uz “Lido” slidotavu. Daudzi viesi slidoja pirmo reizi.

Trešdienā mēs braucām ekskursijā uz Turaidu un Siguldas bobsleja trasi, viesi tika iepazīstināti ar bobsleju, tā vēsturi, Latvijā populāriem sportistiem. Mums paveicās un varējām novērot kā brauc bobslejisti. Turaidā gids pastāstīja par pils un apkārtnes vēsturi un dzīvi  senajā Latvijā. Pēc ekskursijām mēs devāmies pusdienot un  atpūsties “Kaķītī”. Tur daudzi viesi pirmo reizi iegāja pirtī un slēpoja, protams slēpes bija redzējuši vairāki, bet pirti nē.

Ceturtdien bija jāturpina iesāktais darbs, jāveido video ar animācijas elementiem. Strādājot pie video veidošanas, skolā negaidīti pazuda elektrība un nācās pāriet uz citu kabinetu un turpināt darbu ar stipri ierobežotā laikā. Tomēr, neskatoties uz neveiksmēm, visi ar darbu tika galā. Pēc šī paveiktā darba devāmies uz zinātkāres centru Zinoo, kur izbaudījām zinātnes jautro pusi, bet, protams, arī iemācījāmies kaut ko noderīgu par ūdens filtrēšanu. Katrai komandai bija jāattīra ķīmiski un fiziski piesārņots ūdens, darot darbu efektīvi. Resursi arī bija ierobežoti. Laiks šeit paskrēja nemanot un visiem bija interesanti.

Pēc Zinoo bija nedaudz brīvs laiks, bet vakaru visi pavadījām atpūtas centrā “Lido”, kur kopīgi baudījām vakariņas un atkal devāmies  slidot.

Pēdējā projekta dienā skolā bija noslēguma pasākums, kur skatījāmies divu dienu veidotos animētos video un klausījāmies nelielu stāstījumu par pieredzi, ko guvām darbā. Interesantākā pasākuma daļa notika vakarā, kur visi vēlreiz pastāstīja savu pieredzi šajā projektā. Visas dalībvalstis rādīja savas rotaļu spēles, kurās visi varēja piedalīties un iegūt nelielas balvas. Kad oficiālā daļa beidzās, jaunieši varēja brīvi pavadīt laiku atpūšoties aktu zālē.

9.februārī viesi devās uz lidostu, lai atgrieztos mājās. Šis projekts veicināji ne tikai zināšanu iegūšanu par ūdeni, bet arī veicināja komunikācijas, angļu valodas prasmes un, protams, jaunas draudzības. Darbs pie projekta ir nesis neaizmirstamas emocijas un pozitīvus iespaidus. Darbs turpinās, gatavojamies jau nākamajai tikšanās reizei Itālijā.

 

12.a klases audzēkņi Mairis Civkors un Krists Zants

Galerijas