Foto

LNB korē notiks klaviermūzikas krājuma “Parafrāzes II” atvēršanas svētki

Nacionālā Mākslu vidusskola Rīgas Doma kora skola aicina uz klaviermūzikas krājuma “Parafrāzes par latviešu tautasdziesmām II” atvēršanas svētkiem 18. maijā plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas 11. stāva korē.

Rīgas Doma kora skola sadarbībā ar nošu izdevniecību “Musica Baltica”, Valsts kultūrkapitāla fondu un Latvijas Mākslas akadēmiju 2021. gadā klajā laida nošu krājumu “Parafrāzes par latviešu tautasdziesmām II”, kurā apkopoti septiņu mūsdienu latviešu komponistu radīti darbi, kas sacerēti, izvēloties kādu sev tuvu, aktuālu un impulsu rosinošu tautas melodiju. Skaņdarbus radījuši Juta Bērziņa-Zīle, Platons Buravickis, Aivars Krastiņš, Linda Leimane, Madara Pētersone, Evija Skuķe un Renāte Stivriņa. Projekta iniciatores ir Rīgas Doma kora skolas klavierspēles metodiskās apvienības vadītāja Diāna Bergmane un klavierspēles skolotājas Irēna Monastirska-Urtāne un Dina Liepiņa. Krājuma mērķis ir bagātināt mūzikas skolu un vidusskolu audzēkņu programmas ar mūsdienīgu, aktuālu, jauniešiem saistošu un tautas tradīcijās balstītu repertuāru. Krājuma priekšvārda autore ir muzikoloģe, Dr. art. Jūlija Jonāne, bet dizaina vizuālo ietērpu veidojusi māksliniece Patrīcija Māra Vilsone.

 Gatavojoties koncertam, aprīlī Rīgas Doma kora skolā notika izcilās pianistes, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docentes Agneses Egliņas meistarklases, iestudējot nošu krājumā “Parafrāzes II” iekļautos skaņdarbus un palīdzot veidot to muzikālās interpretācijas. Meistarklasē klātienē piedalījās Rīgas Doma kora skolas audzēkņi un klavierspēles pedagogi, bet attālināti to vēroja vairāk nekā 200 pedagogi no Latvijas mūzikas skolām.

Krājuma atvēršanas svētkos jaunradītās kompozīcijas atskaņos 13 dažāda vecuma Rīgas Doma kora skolas jaunie pianisti. Pasākumu ar savu klātbūtni bagātinās arī komponisti – krājumā iekļauto jaundarbu autori. Koncertu vadīs Rīgas Doma kora skolas absolvente, grupas "Tautumeitas" dalībniece, mūziķe Asnate Rancāne.

 Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kas līdz 16. maijam pieejami Rīgas Doma kora skolā.

Informāciju sagatavoja: Madara Boka, PIKC NMV Rīgas Doma kora skola, madara.boka@nmv.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit