Par XXII Jauno pianistu festivālu "Klavieres populārajā mūzikā un džezā"

Mūzikas skolu pianisma festivāli ir kļuvuši tradicionāli ,taču bieži vien netiek pienācīgi novērtēts tas devums Rīgas mūzikas un kultūras dzīvē,  ko rada tie jaunieši,kas absolvējuši vidusskolas ar mūzikas novirzienu: te jāmin tādas  izcilības kā Andris Nelsons, Sonora Vaice, Sergejs Jēgers, Maija Kovaļevska, Daiga Gaismiņa, Dace Šteina-Adviljone.

Šāds festivāls ir ne vien zināma veida atskaite un paceļ māksliniecisko līmeni vispārizglītojošo skolu ar mūzikas novirzienu konkurencē, bet arī iepazīstina ar saviem sasniegumiem un prefesionālās varēšanas līmeni mūzikas pazinējus,un īpaši jauniešus no Rīgas mūzikas skolām un vispārizglītojošām skolām. Bieži vien tieši šādi festivāli ļauj tikt pamanītiem un uzplaukt jauniem mūzikas talantiem.

Blakus mūsu akadēmisko komponistu klaviermūzikai dalībnieki demonstrēs savas spējas improvizācijā džezā un populārajā mūzikā-jomās kam mazāk pievēršas mūzikas skolas, bet kur aizvien vajadzīga jauno mūziķu sagatavošana, kas balstīta uz profesionāliem pamatiem. Tā būs vēl viena papildus vērtība, ar ko šis festivāls atšķirsies no citiem tradicionāliem pianisma festivāliem.

XXII jauno pianistu festivāla ''Klavieres populārajā mūzikā un džezā ''noslēguma koncerts tiek plānots  Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē. Piedalās Rīgas četru vispārizglītojošo skolu ar mūzikas virzienu un Latvijas četrpadsmit vispārizglītojošo skolu ar mūzikas virzienu klavieru klases skolēni (provizoriski 55 dalībnieki un ap 40 pedagogi). Atlases dalībnieki I un II aktivitāšu posmā Rīgas četru vispārizglītojošo mūzikas profesionāli orientēta virziena skolu (Nr.6., 45., 88., mūzikas internātvidusskola), kopā ~ 430 skolēni,

Latvijas četrpadsmit vispārizglītojošo mūzikas profesionāli orientēta virziena skolu, kopā ~ 894 skolēni. Pavisam kopā ~1324 skolēni un 64 skolotāji. Viņi ir izgājuši konkursa atlasi savās skolās un gatavojas uzstāties fināla koncertā. Šis festivāls ir apsveikums Latvijai valsts simtgadē. Temats ir brīvs / vai Rīgas kultūrtelpā ierakstīto akadēmisko latviešu komponistu jubilāru klavierdarbus: Jāzeps Vītols, Jānis Ķepītis un Juris Karlsons. Un starp tradicionālajiem pianistu festivāliem šis ir īpašs ar to, ka jaunieši demonstrēs savu varēšanu arī improvizācijā, džezā un populārajā mūzikā.

Festivāla viesmākslinieki ir džeza pianisma izcilības Mag.art. Raimonds Petrauskis  un Dr.paed. Jurijs Spigins. Konsultante Dr.paed. Larisa Maļkova. Festivāla  producente un direktore   M.Mus. Edīte Millere

Festivāls tiek organizēts ilgtermiņā no 1997. gada un ir noticis Melngalvju namā, Lielajā ģildē, Mazajā ģildē, Vernisāžā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Jelgavas 4. vidusskolas Jaunajā zālē un Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Šogad festivālu atbalsta Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija un Rīgas dome.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit