Foto

Pirmsskolas “Madariņa” aktivitātes, realizējot "Erasmus+ programmas projektu "Clickids Club"

Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde  "Madariņa" no 2019.gada piedalās "Erasmus+ programmas projektā "CLICKIDS CLUB". Projekta mērķis ir prasme droši lietot  IT tehnoloģijas izglītojošos nolūkos: ieviest un lietot pirmsskolas izglītībā  IT rīkus (planšetdatorus) pilnveidojot pirmsskolas vecuma bērnu digitālās prasmes pašvadītas mācīšanās procesā. Piemēram, bērni  āra vidē pēc pašu iniciatīvas fotografē sev interesējošos objektus, tad veido prezentācijas, lai iepazīstinātu citus bērnus ar savu veikumu.

Projektu kopīgi  realizē četras valstis - Rumānija, Portugāle, Turcija un Velsa. Projektā piedāvātās iespējas tiek aktīvi izmantotas citu valstu iepazīšanai, pieredzes apmaiņai. Pirmsskolas pedagogi 2021. gada nogalē apmeklēja  Portugāli, savukārt šī gada martā devās uz Turciju. Tika iepazīts kā Turcijā bērni izmanto IT tehnoloģijas izglītojošos nolūkos, iepazīta  viņu kultūru un dzīves norises gan pirmsskolā, gan skolā. Bija iespēja apmeklēt gan privātās pirmsskolas, gan pašvaldības dibinātas pirmsskolas.

Maijā Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes ”Madariņa” pedagogi devās uz Rumāniju, kur, apmeklējot pirmsskolas izglītības iestādes, iepazina rumāņu bērnu pieredzi saistībā ar IT tehnoloģijām.

Jūlijā pedagogi dosies uz Velsu, lai iepazītos, kā IT tehnoloģijas tiek izmantotas viņu pirmsskolās.

Savukārt septembrī visas projektā iesaistīto valstu pārstāvjus gaidīsim pie mums Latvijā - Rīgas pirmasskolas izglītības iestādē “Madariņa”’, lai iepazīstinātu ar pirmsskolu un to, kā pedagogi savā ikdienā izglītības procesā izmantoj IT tehnoloģijas.

Šāda veida projekti ļoti saliedē cilvēkus no dažādām valstīm, iepazīstot katras valsts tradīcijas, mācīšanās veidus, kā arī gūstot jaunu pieredzi izglītības jomā.

Pirmsskolas izglītības iestādes “Madariņa” vadītājas vietniece izglītības jomā Ilze Kronīte

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit