Rīgas 25.vidusskolas piedalīšanās ERASMUS+ projekta mobilitātē Dānijā

Rīgas 25.vidusskolas piedalīšanās ERASMUS+ projekta mobilitātē Dānijā

Rīgas 25. vidusskolas audzēkņi un skolotāji aktīvi turpina darboties Erasmus+ projekta „Ūdens ilgtspējība Eiropā” mobilitāte Dānijā, un ir jau trešā mobilitāte projekta ietvaros. Braucienu uz Dāniju 2019.gada 29.septembrī uzsāk skolotāji Tālivaldis Mežis, Gita Šulce un Vita Ozola, kā arī pieci skolēni.

Ierodoties Dānijā, Kopenhāgenā, devāmies uz staciju un savus koferus atstājām tur, lai varētu labāk izpētīt uz izzināt pašu Kopenhāgenu. 

Nejauši uzdūrāmies Buster Filmfest, kurš norisinājās Kopenhāgenā, kā arī apskatījām, slaveno Mazās Nāriņas statuju. Pēc pilsētas izpētes, bija pienācis laiks doties uz autobusu, kur arī satikām pārējo valstu projekta pārstāvjus, tā nu sākās mūsu triju stundu garais ceļš uz Magleby, kur atradās skola. Šoreiz dāņu skolēni neuzņēma viesus savās mājās, bet gan kopmītnēs, pateicoties tam, bija iespēja labāk iepazīt visu valstu pārstāvjus un pavadīt vairāk laiku kopā ar tiem.

Visi rīti sākās ar kopīgām brokastīm un īsu informāciju par gaidāmajām aktivitātēm dienas garumā. Pirmajā dienā, mūsu dāņu aizbildņi izrādīja mums skolu, skolas apkārtni un nelielo ciematiņu, kur atradās skola. Vēlāk devāmies nelielā pārgājienā līdz Aukstā kara muzejam, kur bija iespēja patstāvīgi aplūkot dažādus eksponātus.

Otrā diena bija kā iepazīšanās diena, mūs iepazīstināja ar Dānijas skolu sistēmu un kādu veidu skolas šeit pastāv. Kā arī mums sniedza ieskatu par disleksiju, tādēļ ka šī skola ir paredzēta skolēniem ar disleksiju. Valstu pārstāvji tikai aicināti pastāstīt par jūras līmeni savā valstī. Katrai valstij tika dots uzdevums – salīdzināt Dāniju ar savu valsti. Citas valstis šo uzdevumu piegāja diezgan nopietni, bet mēs šim uzdevumam pieķērāmies ar nelielu humoriņu un izveidojām asprātīgu īsfilmiņu par atšķirībām starp Latviju un Dāniju.

Trešās dienas garais brauciens uz Mandø salu ar traktor-autobusu, bija unikāla iespēja redzēt, cik ļoti cilvēku dzīvi var ietekmēt paisums un bēgums, appludinot vienīgo ceļu uz tuvāko pilsētu. Uz šīs mazās saliņas dzīvo ļoti maz cilvēku. Mums bija iespēja ķert mazās zivtiņas, jūras krastā. Dodoties prom no salas, sāka veidoties paisums, ja būtu izbraukuši stundu vēlāk, mēs netiktu prom no salas vēl pāris stundu.

Nākamajā dienā devāmies uz ekoloģisko fermu Skovsgaard Gods, kur grupās veicām dažādus uzdevumus saistībā ar ūdeni un tā attīrīšanu, saistībā arī ar kukaiņiem un augiem. Mājupceļā, piestājām pilsētā Svendborg, kurā varējām patstāvīgi, ar jauniegūtajiem projekta draugiem, apskatīt pilsētu un labi pavadīt laiku.

Dānijas laikapstākļi, nepavisam mūs nelutināja, ilgi gaidītais, pēdējās dienas brauciens ar kajakiem un sup laivām atcēlās spēcīgā vēja dēļ. Bet tas mūs neatturēja no laba laika pavadīšanas uz Strynø salas, uz kuru devāmies ar prāmi. Izpētījām salas apkārtni un guvām ieskatu, kā taisa koka laivas. Atpūtas vietā visi kopā spēlējām dažādas spēles un dzērām, uz uguns sildīto, karsto šokolādi. Skolā mūs sagaidīja bagāts atvadu galds, kur bija iespēja nogaršot dāņu nacionālos ēdienus. Naktī jau mums bija jādodas garajā ceļā, atpakaļ uz Latviju.

Šī, pavisam noteikti, bija lieliska un neaizmirstama pieredze, kur bija iespēja iepazīt cilvēkus no dažādām Eiropas valstīm un iegūt jaunus draugus un attīstīt savas valodas prasmes. Šī ir unikāla iespēja iepazīt citu valstu kultūru un mācīties sadarboties, pavadīt laiku un komunicēt ar citu valstu  jauniešiem. Kā arī, šī ir iespēja izglītoties aktuālās jomās, kā šī – ūdens ilgtspējība, apkārtējās vides saudzēšana un piesārņojums. Erasmus+ projekti ļauj arī mums, jauniešiem, apzināties, ka arī mēs varam veidot labāku nākotni sev un pārējiem.

Reportāžu sagatavoja: Madara Imaka

Galerijas