Foto

Rīgas 28. vidusskola ar dizaina jaunumiem izstādē MINOX 2020

Šogad pirmo reizi starptautiskās izgudrojumu un inovāciju izstādes “MINOX” norisi organizēja gan klātienē, gan attālināti video tiešraides translācijā.

To organizēja biedrība “CONNECT Latvija” (projektu vadītājs Elmārs Baltiņš, ekspozīciju klātienē organizēja Miervaldis Rozenbergs), Latvijas Izgudrotāju biedrība (reģionālo izstāžu koordinators, Latvijas Izgudrotāju biedrības valdes loceklis Rimis Vaitkus) un Latvijas Zinātņu akadēmija (MINOX 2020 organizācijas komitejas priekšsēdētājs Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents Andrejs Krasņikovs) šogad pirmo reizi Starptautiskās izgudrojumu un inovāciju izstādes “MINOX” norisi organizēja gan klātienē, gan attālināti video tiešraides translācijā.

30.un 31.oktobrī Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātē bija iespējams iepazīties ar izgudrojumu ekspozīciju.

Šogad jau 8.Starptautiskā MINOX izstāde, kas tagad mazākā tiešo dalībnieku skaitā, tomēr būtiska, lai popularizētu izgudrojumu autorus un viņu ideju realizāciju tautsaimniecības efektīvākai attīstībai un arī jauniešu iesaistei aktīvā izgudrojumu un dizaina veidošanas darbībā, Jau no 2016.gada sadarbībā ar Tautas palīdzības fonds Rīgas 28.vidusskolas skolēnu darbi ir piedalījušies MINOX izgudrotāju pasākumos Rīgā un citur. 

Šogad bija arī pasākums Jelgavā un tikko – 30.10.2020. Rīgā RTU Arhitektūras fakultātē. Rīgas 28.vidusskolas skolēnu un skolotāja Arnolda Ziemeļa darbi, kas gatavoti skolā gan stundās, gan  ar vienojošo zīmolu - Jaunrades skola demonstrēti 4.klases skolēnu dizaina dekori, etnogrāfisko zīmju dekors, kas 9.klases komandas darbs. Parādīts, ka katra lieta var dzīvot jaunu mūžu – šoreiz dizaina koncepts - galdiņš “Flamingo”, kurā gan inženierzinības (kā putni ar tievām kājām un vēl stāvot uz vienas, var stabili noturēt galda virsmu, kura veidota no dažādi nokrāsotiem rombiem, padarot šo dizaina paraugu atraktīvu un uzmanību piesaistošu.  

Esot izstādē vērtīga ir sadarbība un iespēja apskatīt arī citu jaunumus. Bet visu kopā varēs redzēt apkopotā izstādes katalogā, kas būs ne tikai latviski, bet arī angliski un te nu atkal tulkošana un praktiska iespēja trenēt svešvalodu prasmi

Šoreiz klātienē izstāde nebija daudzskaitliska, bet papildus bija iespēja arī iepazīt Latvijā ražoto krēslu kolekciju ar aprakstiem un atcerēties vecmāmiņas telpu iekārtojumu vai nesenos laikus, kad mēbeļu ražošanas darbnīcas un vēlāk mēbeļu kombināti bija visā Latvijā un katram bija kāds īpašs ražojums. Bet arī šodien ražojumi un idejas ir, to varēja redzēt BT1 izstādē

Lielu paldies par materiāliem un atbalstu sakām Tautas palīdzības fonds un mūsu kopīgiem partneriem – SIA “StageART” (www.stageart.lv), AS “Latvijas Finieris (sevišķi Kasparam Pudistam), SIA “Kosters” Jurim Juhnevičam, SIA “Riga Parket” no Limbažu novada Skultes pagasta Mandegām un SIA “DAW Baltica” no Salaspils. Paldies MINOX 2020 rīkotājiem un citiem, kuri ar savu darbību un labo gribu palīdz gan ar iedvesmojošiem vārdiem, gan citādi atbalstot Rīgas 28.vidusskolu un partneri Kundziņsalas skola – Mākslu, izglītības un tehnoloģiju centru, lai turpmāk interesenti attīstītu savus talantus, varētu darboties praktiski plašāk un vēl aktīvāk gan dizaina, gan inženierzinību tehnoloģiju dažādo jomu attīstībā.

Arnolds Ziemelis, Rīgas 28.vidusskola

Galerijas