Foto

Rīgas Ostvalda vidusskolā ceļā uz karjeras izvēli iepazīst dažādas profesijas

Projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Rīgas Ostvalda vidusskolā 7. klašu skolēni uzzināja vairāk par Vilhelma Ostvalda mīļoto jomu - ķīmiju, piedaloties izglītojošās nodarbībās “Profesiju pasaules iepazīšana - ķīmiķis” . Projekts deva iespēju skolas audzēkņiem noorganizēt vēl vairākus pasākumus nākotnes karjeras kontekstā.

Nodarbību “Profesiju pasaules iepazīšana - ķīmiķis” laikā izglītojamie uzzināja ķīmijas jomas profesionālās pasaules daudzveidību un redzēja praktiskus eksperimentus, gūstot priekšstatu par speciālista ikdienu. bērni uzzināja, kur var mācīties, lai kļūtu par ķīmiķi.

Rīgas Ostvalda vidusskolas 8.klašu skolēni ar lielu interesi devās uz specializēto izglītības iestādi Restorānu servisa skolā, kur mācību ekskursiju “Profesiju pasaules iepazīšana- pavārs, konditors, bārmenis” laikā uzzināja par izglītības iespējām, profesiju pieprasījumu darba tirgū, kādi mācību priekšmeti  un kompetences nepieciešamas, lai apgūtu sabiedriskās ēdināšanas profesijas un veidotu veiksmīgu karjeru restorānos Latvijā, kā arī par to, kā veidot savu biznesu. Skolēniem bija unikāla iespēja uzzināt no restorāna īpašnieka, kā veiksmīgi izveidot pieprasītu restorānu jau vairāk nekā divu gadu laikā. Jaunieši praktiski izmēģināja darboties kopā ar profesionālu pavāru, konditoru un bārmeni, uzdodot sev interesējošos jautājumus un novērtējot savas iespējas un intereses šajā jomā. Dažiem skolēniem jau radās ideja personīgajam biznesam un viņi izteica vēlmi iziet praksi šajā skolā, jo tās laba slava un darba perspektīvas runā pašas par sevi.

Savukārt skolas 9., 11. un 12. klašu skolēni projekta ietvaro apmeklēja lielāko izglītības izstādi Latvijā “Skola 2019”. Jauniešiem bija iespējas uzzināt par plašo izglītības iestāžu klāstu Latvijā un izglītības iespējām ārzemēs, beidzot 12.klasi, kā arī izglītības ceļus pēc 9.klases beigšanas. Skolēniem  bija iespējas ne tikai saņemt bukletus no izglītības iestādēm, bet arī aprunāties ar izglītības iestāžu darbiniekiem un piedalīties dažādās aktivitātēs.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit