Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa (12.11.-18.11.) ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā.
Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 22. reizi, Latvijā – 21. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana, ko vienlaikus nedēļas garumā Ziemeļeiropā un Baltijas valstīs realizēja 2560 bibliotēku un skolu.
Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma „Ziemeļvalstu varoņi” cieši sasaistās ar Latvijas 100gades aktualitāti, kad tiek runāts par vēstures, kultūras, literatūras, tautas varoņiem, līdz ar to varam vilkt paralēles ar Latviju, Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm. Rīgas Sanatorijas internātpamatskolas skolēni šogad pirmo reizi piedalījās Ziemeļvalstu literatūras nedēļā, kad latviešu valodas un literatūras stundās skolotāja Ieva Križevica aicināja skolēnus lasīt un iepazīt Ziemeļvalstu literatūru.
7.klašu skolēni lasīja un pārdomāja Eliasa un Agneses Volundu kopdarbu „Rokasgrāmata supervaroņiem”. Grāmatas galvenā varone Līsa ir tēls, kurā daudzi bērni var viegli atpazīt sevi, viņa ir kā mūsdienu Pepija Garzeķe apveltīta ar īpašām spējām. Viņa uzzina, ka ir labāk būt stiprai un laipnai nekā atriebties saviem pāri darītājiem, jo tādejādi tas neved ne uz ko labu. Šī stāsta pamatā ir notikums ar viena autora toreiz 9 gadus veco meitu, pret kuru skolā tika izvērsts mobings.
Savukārt 9.a klases skolēni iepazina Simona Strangera grāmatu „To, kuru nav”. Romānā tiek diskutēti šobrīd sabiedrībā aktuāli jautājumi par bēgļu politiku, par ko arī runāja un diskutēja Rīgas Sanatorijas internātpamatskolas jaunieši. Romāna galvenajiem varoņiem nākas saskarties ar milzīgajām atšķirībām dažādos dzīves līmeņos un to, ka ne vienmēr cilvēkiem, kuri dzimuši bagātās ģimenēs, ir nepieciešamā vara un ietekme, lai uzlabotu nabadzīgāko cilvēku likteņus. Šis ir romāns par varonīgu rīcību mūsdienu pasaulē un par to, kā likumi un noteikumi ierobežo šādas rīcības, kā arī par izvēlēm, kuras ir cilvēkiem jāveic atbildīgos brīžos.
Skolā ir skatāma skolēnu radošo darbu izstāde, kurā skolēni vizualizējuši daiļdarbos aktuālās tēmas, izrakstot arī citātus, kas lasīšanas laikā ir uzrunājuši un likuši domāt par sev un sabiedrībai aktuālām tēmām.
Ieva Križevica, latviešu valodas un literatūras skolotāja