Sarunu cikla “Aīdas istaba” trešajā sērijā “Rudenāji. Rudens vienādības” iepazīsti Rudenāju tradīcijas

No 22. septembra plkst. 12.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” YouTube kanālā ikvienam interesentam būs pieejama sarunu cikla “Aīdas istaba” trešā sērija “Rudenāji. Rudens saulgrieži”, kur bioloģe, filozofe un praktizējoša folkloriste Aīda Rancāne sarunāsies ar dizaineri un rotu mākslinieci Ilzi Tiguli par tradicionālo svētku svinēšanas nozīmi, dzīvi saskaņā ar dabu un rudens vienādību simboliku, kā arī norisi tradicionālajā kultūrā. Sarunu papildinās arī rudens tēmai veltītas tautas dziesmas dziedājums folkloras kopas “Grodi” dalībnieču izpildījumā.

Sarunu ciklu “Aīdas istaba” veido Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” un folkloriste Aīda Rancāne ar mērķi piedāvāt plašam sabiedrības lokam brīvi pieejamu un viegli uztveramu materiālu, kurā izzināta tradicionālo svētku norise, tradīciju jēga, nozīme un simbolika, kā arī atklāta tradīciju un rituālu vieta un formas mūsdienu pasaulē. Cikla gaitā Aīda Rancāne sarunāsies ar jauniem cilvēkiem, dažādu jomu profesionāļiem. KTMC “Ritums” YouTube kanālā brīvi pieejamas arī sarunu cikla pirmās divas sērijas – “Jāņi. Vasaras saulgrieži” un “Lielās Māras diena”.

Papildu informācija: Agrita Laudurga, RPP IKSD Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” projektu vadītāja, e-pasts: agrita.laudurga@riga.lv.