Foto

Skolēniem, vecākiem, izglītības iestāžu pedagogiem un darbiniekiem iespēja mācīties latviešu valodu

Aicinām Rīgas skolu skolēnus, viņu vecākus, skolu un pirmsskolu pedagogus, izglītības iestāžu darbiniekus, pieteikties 120 mācību stundu latviešu valodas kursiem “Apgūstam latviešu valodu” un 30 mācību stundu kursiem par integrāciju Latvijas sabiedrībā.

Kursos var pieteikties: 3. valstu valstspiederīgie un personas, kurām ir izsniegtas uzturēšanās atļaujas Latvijā. Kursi nav paredzēti Eiropas Savienības pilsoņiem un nepilsoņiem.

Kursi notiks no 31.01.2022. līdz 30.06.2022. divas reizes nedēļā tiešsaistē.

Kursi ir bez maksas.

  • Kursi “Apgūstam latviešu valodu”, 120 programmstundas - A, B līmenim skolēniem (1.-12.klase).

Kursos var pieteikties skolēni, kas mācās Rīgas skolās, kuri ir 3. valstu valstspiederīgie un personas, kurām ir izsniegtas uzturēšanās atļaujas Latvijā.

  • Kursi “Apgūstam latviešu valodu”, 120 programmstundas - A, B vai C līmenim Rīgas izglītības iestāžu pedagogiem, vecākiem, skolotāju palīgiem, tehniskajiem darbiniekiem.

Integrācijas kursi, 30 programmstundas, lai veiksmīgi integrētos Latvijas sabiedrībā un naturalizētos. Grupas tiks komplektētas pēc pieprasījuma un notiks dažādos laikos, sākot no 01.03.2022., kuros varēs izzināt svarīgākās lietas par Latvijas vēsturi, kultūru, likumdošanu, sociālo, izglītības un veselības aprūpes pakalpojumu sistēmu, un uzņēmējdarbības iespējām Latvijā. Integrācijas kursi notiks latviešu, krievu vai angļu valodā (pēc pieprasījuma).

Pēc kursu apguves iespējams kārtot latviešu valodas eksāmenu bez maksas.

Aicinām pieteikties, jo vietu skaits grupā ir ierobežots, aizpildot anketu. Dalībnieki tiks reģistrēti, anketu saņemšanas kārtībā. Anketu atsūtīt uz e-pastu: dace.sondare@riga.lv vai aija.krecko@riga.lv.

Anketa pieaugušajiem

Anketa skolēniem

Atbildēsim uz jūsu jautājumiem tiešsaistē Ms Teams 2022. gada 19.janvārī no plkst. 16.00-17.00.

Saite, lai pievienotos sapulcei, noklikšķiniet šeit

Projektu „Apgūstam latviešu valodu” Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros īsteno biedrība „Sadarbības platforma”. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līguma Nr. PMIF/6/2021/4/03.

Saziņai darba dienās no plkst. 9.00-17.00:

  • Dace Sondare, Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra galvenā speciāliste, 67105541, dace.sondare@riga.lv
  • Aija Krečko,  Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra galvenā speciāliste, 67105545, aija.krecko@riga.lv

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit